KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 8794243
nr 879 4243
Kurt Ullberger
(1919-2008), Sverige
Träsnitt, Kurt Ullberger (1919-2008), 46/350, Kust, signerad. -79, motivet: 43x24
Kurt Ullberger, född 1919 i Visby, död 2008, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 mars 2014
kl 18:45:13
3/3 16:11:26
Kurt Ullberger
Läs mer om Kurt Ullberger